تست آرکتایپ زنان

تست شخصیت آرکتایپ، بر اساس نظریه کارل گوستاو یونگ، توسعه یافته است. یونگ، یک روانپزشک سوئیسی بود که در کنار فروید، به عنوان یکی از پیشروان و بنیان‌گذاران علم نوین روانکاوی شناخته می‌شد.

مطالعات یونگ نیز همانند فروید، بر ناخودآگاه تمرکز داشت. او دو نوع ناخودآگاه را معرفی کرد: فردی و جمعی. در حالی که مطالب زیادی در مورد ناخودآگاه فردی موجود است، اما کمتر به ناخودآگاه جمعی پرداخته شده است. یونگ معتقد بود که ناخودآگاه جمعی، میراثی است که از نخستین روزهای زندگی بشر در حافظه تاریخی ما ثبت شده است و همه افراد در آن سهیم هستند. نظریه آرکتایپ‌ها یا کهن الگوها نیز با توجه به مفهوم ناخودآگاه جمعی معرفی شده است. هدف اصلی این نظریه توضیح اجزای شخصیت انسان است.

آرکتایپ به عنوان افکار غریزی، مادرزادی و تمایلاتی که انسان‌ها براساس الگوهایی که از پیش تعیین شده‌اند، اظهار می‌کنند، تعریف می‌شود. به زبان ساده، آرکتایپ تصاویر و الگوهایی است که بر اثر تجربیات مکرر نیازمندان به ناخودآگاه خود ریشه می‌زند.

یونگ اعتقاد داشت که شخصیت‌ها و رویدادهای زندگی در انسان‌ها تکراری و عمومی هستند.

خانم شینوا بولن، که از شاگردان یونگ بود، به همراه استادش، تیپ‌های شخصیتی زنانه و مردانه را بر اساس اسطوره‌های یونانی تعریف کردند. او بر این باور بود که این اسطوره‌ها و داستان‌هایی که از زمان به زمان منتقل می‌شوند، ساختار زندگی ما را شکل می‌دهند و در تمامی این داستان‌ها الگوهایی وجود دارد که شخصیت‌ها بر اساس آن‌ها شکل می‌گیرند. به عبارت دیگر، انسان‌ها بر اساس الگوهای از پیش تعیین شده‌ای که در ناخودآگاه فردی و جمعی آن‌ها وجود دارد، رفتار می‌کنند.

کاربردهای تست کهن الگوی زنانه:

  1. رشد و توسعه شخصی: شناخت آرکتایپ یا کهن الگوی خود، به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از خود و دلایل رفتارهایتان داشته باشید.
  2. مارکتینگ و برندینگ: استفاده از کهن الگوها به شما کمک می‌کند تا تأثیر بیشتری روی مشتریان خود داشته باشید. هر کهن الگو، فضا و مفهوم خاصی را در ذهن مشتریان می‌سازد. اگر بتوانید به عنوان یک برند از آرکتایپ‌ها استفاده کنید، تأثیر بیشتری بر روی مشتریانتان خواهید داشت.

تست کهن الگوی زنانه چه چیزی را سنجیده؟

این تست شامل ۹۱ سوال است و برای پاسخ دادن به آن نیاز به ۳۰ دقیقه دارید. نتیجه این تست می‌تواند آرکتایپ یا کهن الگوی شما را نشان دهد.

آرکتایپ‌های زنانه عبارتند از:

  • آتنا
  • آرتمیس
  • آفرودیت
  • هِستیا
  • هِرا
  • دیمیتر
  • پرسف
1.از آنجائی که ترجیح می‌دهم به جای بیرون رفتن، در خانه و با خانواده باشم، و زیاد از خانه خارج نمی‌شوم، لباس و آرایشم اصلا مهم نیست.

1 از 91